Bronco logo

Bronco

Rok założenia: 2004
Kraj: Chiny

Bronco jest chińskim producentem modeli plastikowych założonym w listopadzie 2004 roku w mieście Ningbo. Pełna nazwa firmy to Bronco Mold & Plastic Co., Ltd. Początkowo producent działał tylko na rynku chińskim, jednak z czasem zaczął on eksportować swoje modele również na rynek europejski oraz amerykański. W szybkim czasie modele Bronco zdobyły uznanie w branży modelarskiej.

Główny profil działalności firmy stanowią modele plastikowe. Producent nie ogranicza się do tworzenia modeli w jednej tematyce, dlatego też w jego ofercie możemy znaleźć modele czołgów, modele samolotów, modele śmigłowców, modele statków, pojazdów wojskowych oraz samochodów z okresu II wojny światowej. Oprócz wszelkiego rodzaju pojazdów Bronco tworzy również modele dział przeciwpancernych, plastikowe figurki żołnierzy, liczne akcesoria modelarskie w tym elementy służące do wykańczania dioram.

Zespół projektujący i tworzący modele składa się z ponad dwudziestu inżynierów, którzy ciągle unowocześniają proces produkcyjny. Bronco może pochwalić się zaawansowanymi urządzeniami i technikami służącymi do wytwarzania modeli, co może wyróżniać ich na tle konkurencji. Precyzyjność wykonania modeli jest kluczowa dla firmy i to właśnie ona stanowi główny element związany ze strategią rozwoju firmy. Wraz z precyzją i dokładnością wykonania idzie również poziom skomplikowania modeli.

Spora część modeli Bronco przeznaczona jest dla doświadczonych modelarzy. Wiele ich modeli było nagradzanych na międzynarodowych konkursach modelarskich. Obecnie firma współpracuje z 20 dystrybutorami na całym świecie, aby móc dotrzeć do jak największej liczby modelarzy. Bronco tworzy również wysokiej jakości formy modelarskie dla indywidualnych klientów, które także są rozprowadzane w kraju oraz za granicą.