Belkits logo

Belkits

Rok założenia: 2009
Kraj: Belgia

Belkits jest belgijskim producentem plastikowych modeli samochodowych. Firma została założona w 2009 roku przez dwóch braci Koena i Johana Pauwelsów. Główna siedziba firmy mieści się w mieście Deinze w Belgii. Od początku swojego istnienia Belkits specjalizuje się w modelach samochodów rajdowych.

Wszystkie modele tworzone przez firmę produkowane są w skali 1:24. Wśród oferowanych przez Belktis modeli w przeważającej wielkości znajdują się modele współczesnych rajdówek, chociaż znalazło się miejsce dla kilku klasyków. Firma cieszy się sporą popularnością wśród modelarzy specjalizujących się w modelach samochodów (zwłaszcza w modelach samochodów rajdowych).

W ciągu tych kilkunastu lat istnienia na rynku Belkits zasłynęło niezwykłą dbałością o każdy detal oraz dokładnością odwzorowania każdego elementu. Z czasem producent rozszerzył swoją ofertę również o akcesoria modelarskie takie, jak np. serie aerografów, gablotki na modele, dedykowane kompresory, a także akcesoria ułatwiające prace aerografem.

Oprócz tego oferuje również kalkomanie do różnych modeli samochodów rajdowych w skali 1:24. Co jakiś czas Belkits wypuszcza na rynek limitowane serie modeli, które oprócz standardowego wyposażenia zawierają również dodatkowe elementy i akcesoria.