HERR logo

HERR

Rok założenia: 1952
Kraj: USA

HERR jest amerykańskim producentem modeli samolotów i materiałów modelarskich. Firma została założona w 1952 roku przez Harolda „Hal” Herr’a w Glendale w stanie Kalifornia. Hal Herr był z wykształcenia inżynierem elektronikiem i pracował w lotnictwie podczas II wojny światowej. Po zakończeniu wojny Herr zaczął projektować i budować modele samolotów dla siebie i swoich przyjaciół.

Wkrótce zaczął oferować swoje modele do sprzedaży, a w 1952 roku założył HERR Engineering Corp. Firma początkowo zajmowała się produkcją drewnianych modeli samolotów, takich jak Mustang P-51, Spitfire i F4U Corsair. W latach 60. i 70. HERR Engineering Corp. zaczął wprowadzać nowe technologie i materiały do produkcji modeli, takie jak modele wykonane z pianki styropianowej i modele napędzane silnikami spalinowymi.

W latach 80. HERR Engineering Corp. rozpoczął produkcję modeli RC. Firma oferowała modele samolotów, helikopterów, łodzi i innych pojazdów RC. W 1992 roku firma została sprzedana firmie Estes Industries, producentowi rakiet modelarskich. HERR Engineering Corp. kontynuował produkcję modeli RC pod nowym zarządzaniem.

W latach 90. firma zaczęła również oferować narzędzia i materiały modelarskie, takie jak kleje, farby i noże modelarskie. Dzisiaj HERR Engineering Corp. jest wciąż aktywny w produkcji modeli RC oraz narzędzi i materiałów modelarskich. Firma oferuje również szkolenia modelarskie dla początkujących modelarzy.