Hobby 2000 logo

Hobby 2000

Rok założenia: 2013
Kraj: Polska

Hobby2000 jest polskim producentem i dystrybutorem modeli. Jak sami określają, modele przez nich produkowane w większości przypadków tworzone są w edycjach limitowanych, co sprawia, że z dostępnością niektórych modeli może być ciężko.

Niestety nie udało mi się znaleźć w informacjach oficjalnego debiutu firmy, jako Hobby2000, ponieważ wszystkie informacje określają właśnie rok 2013, jako rok powstania, chociaż może to być błędny wniosek, biorąc pod uwagę fakt, że jest to oficjalna nazwa startu firmy pod nazwą Arma Hobby.

Decydując się na kupno modelu tego producenta, musicie pamiętać, że w pudełku nie znajdziecie oryginalnych wyprasek stworzonych przez Hobby2000, a modele innych producentów, do których Hobby2000 stworzyło dedykowane kalkomanie oraz maski kabinowe.

Modele wydawane już pod nazwą Arma Hobby skupiają się głównie na lotnictwie, a w szczególności lotnictwie z okresu pierwszej oraz drugiej wojny światowej, choć nie zabraknie również bardziej współczesnych maszyn. Tym, co charakteryzuje produkowane przez nich modele to przywiązanie do szczegółów oraz łatwy proces składania i montażu poszczególnych elementów.

Wydawane przez siebie modele firma podzieliła na cztery główne kategorie wydawnicze, które dzielą się na:

Model Kit – najbardziej podstawowy i ogólnodostępny zestaw w ofercie firmy. Przeznaczony dla początkujących modelarzy oraz tych, którzy chcą w stosunkowo krótkim czasie zakończyć prace nad modelem. Po złożeniu modelu z tej serii nikt nie powinien mieć problemu z jego malowaniem, ponieważ do wyboru dostępne są zwykle 2 opcje kalkomanii, które zawężają pole wyboru, jeżeli chodzi o malowanie.

Expert Set – już sama nazwa tej kategorii wskazuje na to, że jest ona przeznaczona dla doświadczonych modelarzy, którzy mają wprawę w sklejaniu skomplikowanych modeli, w skład których wchodzą dokładne kalkomanie, elementy fototrawione oraz posiadają umiejętność posługiwania się maskami do malowania.

Deluxe Set – ta kategoria posiada większy wybór kalkomanii, która pozwala na wykonanie 8 różnych malowań modelu i na tej podstawie dobrać odpowiednią kalkomanię. Oprócz tego zestawy Deluxe cechuje to, że w skład każdego z nich wchodzą części pozwalające na złożenie dwóch modeli, które zwierają dodatki z zestawu Expert.

Limited Edition – tu za wiele nie trzeba tłumaczyć i widząc na półce model z tym dopiskiem, można się domyślić, że dana seria została wyprodukowana w małym nakładzie i może stanowić łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Zwykle w takim zestawie można znaleźć oryginalne wersje malowania i znakowania. W zestawie tym nie zabraknie również kalkomanii, które pozwolą na wybór kilku wariantów oznakowania danego modelu.