Hobby Park logo

Hobby Park

Rok założenia: 2017
Kraj: Rumunia

Hobby Park jest rumuńskim producentem modeli. Firma została założona w 2017 roku, więc jest to świeży producent na rynku, który specjalizuje się w produkcji modeli samolotów. W swojej ofercie posiadają kilka nietypowych modeli samolotów m.in. Polikarpov R-5. Oprócz samolotów możemy również znaleźć jeden model helikoptera Mil Mi-4, a nawet dwie rakiety kosmiczne VOSTOK oraz Sputnik.

Wszystkie modele produkowane są w najpopularniejszych dla lotnictwa skalach, czyli 1:48, 1:72 oraz 1:144. W tej ostatniej skali powstał model samolotu C-130B „HERCULES”, co nie powinno nikogo dziwić, że akurat dla tego modelu zdecydowano się na mniejszą skalę.

Wszystkie modele Hobby Park zawierają w zestawach kalkomanie z rumuńskimi oznaczeniami. Oprócz produkcji własnych serii modeli producent udostępnia w swojej ofercie modele innych producentów. Jednymi z popularniejszych producentów, których możemy znaleźć w ofercie Hobby Park to: Trumpeter, HaT, Academy, Zvezda, czy też Hasegawa.

W ciągu kilku krótkich lat działalności producent zyskał sporą popularność w Rumunii, ale też w innych krajach europejskich. Oferta dostępnych modeli ciągle jest rozbudowywana i trafiają do niej nowe modele. Listę zbliżających się premier można zobaczyć na oficjalnej stronie producenta.