HK Models logo

HK Models

Rok założenia: 2010
Kraj: Chiny

HK Models jest chińskim producentem modeli plastikowych z siedzibą w Hongkongu. HK jest skrótem od Hong Kong Models Co Ltd. Firma została założona w 2010 roku przez grupę entuzjastów modelarstwa i fanów militariów lotniczych. Część z założycieli wcześniej pracowała dla takich firm jak Tamiya oraz Revell.

Wszystkie modele dostępne w ofercie firmy przedstawiają modele samolotów i produkowane są w dwóch najpopularniejszych skalach 1:32 oraz 1:48. Modele produkowane przez HK Models skupiają się na modelach samolotów z okresu II wojny światowej. Pierwszym modelem wyprodukowanym przez firmę był model bombowca B-25J Mitchell w skali 1:32, który pojawił się na rynku w 2010 roku.

Odkąd wspomniany model pojawił się na sklepowych półkach, od razu zyskał uznanie wśród modelarzy i zdobył wiele nagród nadawanych przez branżowe czasopisma. W kolejnych latach firma wprowadziła na rynek wiele innych modeli, w tym samolotów takich jak De Havilland Mosquito B Mk.IV Series II, de Havilland Mosquito B Mk.IX/Mk.XVI, B-17F Flying Fortress, B-17E/F Flying Fortress, B-17G, Dornier Do 335 B-6 i wiele więcej.

Wszystkie modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dokładnymi detalami i łatwą do złożenia konstrukcją. Oprócz pokaźnej ilości modeli samolotów w ofercie HK Models znalazło się również miejsce dla modeli dwóch figurek: pilota oraz nawigatora do samolotu Mosquito.