Riich Models logo

Riich.Models

Rok założenia: 2010
Kraj: Chiny

Riich.Models jest chińskim producentem modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 2010 roku w mieście Shenzhen. Firma powstała, jako zupełnie nowy producent, jednak swoje doświadczenie zbierała już wcześniej, ponieważ wzorcowe serie były produkowane już kilka lat przed oficjalnym debiutem, ale były wydawane pod szyldem innego producenta.

Wraz z upływem czasu założyciele firmy postanowili rozpocząć działalność pod własnym szyldem i zdecydowali się zakończyć wydawanie własnych modeli pod inną marką i poszli na przysłowiowe „swoje”. Od początku swojej działalności Riich.Models skupiło się na produkcji modeli wojskowych w skali 1:35 oraz 1:72, choć w ofercie znajdziemy pojedyncze modele wyprodukowane w innych skalach takich, jak: 1:200, 1:350. Znalazło się nawet miejsce dla jednego modelu wykonanego w skali 1:700 i był to model radzieckiej łodzi podwodnej – Russian Project 955 Borei Class SSBN.

Głównymi seriami modeli produkowanych przez Riich.Models są modele czołgów, modele okrętów podwodnych oraz pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej (w ofercie można znaleźć także modele z innych okresów historycznych). Ale nie są to jedyne modele, bo w ofercie znajdziemy również modele bardziej współczesne, a jeżeli to byłoby niewystarczające, to katalog modeli Riich.Models zawiera również modele np. trzody chlewnej.

W ofercie producenta znajdziemy również takie modele, których nie znajdziemy u innych producentów. Są to np. modele:

– Skoda RSO-Radschlepper Ost,

– HF.7 Stahlfeldwagen,

– Zwillingssockel 36,

– HF.7 Steel Field Wagen (Trailer),

– Praga AV Staff Car.

Riich.Models oferuje także akcesoria do modeli, takie jak figurki, elementy fototrawione, łańcuchy gąsienicowe i wiele innych. Firma zyskała uznanie wśród modelarzy ze względu na swoje dokładne modele i wysoką jakość wykonania.