Rubicon Models logo

Rubicon Models

Rok założenia: 2014
Kraj: Wielka Brytania

Rubicon Models to brytyjski producent modeli plastikowych oraz figurek z twardego plastiku, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Przeznaczeniem modeli figurek były głównie gry stołowe natomiast celem, który przyświecał produkcji modeli plastikowych, było jak najlepsze odwzorowanie pojazdów wojskowych.

Od lat producent współpracuje z wieloma producentami gier planszowych oraz wydawców gier komputerowych, aby pomóc im w tworzeniu bardziej skomplikowanych projektów modeli. To, co charakteryzuje modele od Rubicon Models, to prostota montażu każdej z części, a zarazem niezwykła dokładność i szczegółowość w odwzorowaniu każdego modelu.

Firma produkuje głównie modele czołgów, modele ciężarówek wojskowych oraz pojazdów pancernych, choć w ofercie znajdziemy również zestawy kalkomanii, które można nabyć osobno. Wszystkie modele oraz kalkomanie zostały wykonane w dość nietypowej, jak na modele czołgów i pojazdów pancernych skali 1:56. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wybór takiej, a nie innej skali jest to, że nawet modele czołgów i pojazdów pancernych dedykowane są bardziej do gier planszowych.

Rubicon Models wyróżnia się na tle innych producentów tym, że każdy model posiada w zestawie wiele możliwych wariantów do złożenia. W każdym zestawie znajdziemy kilka rodzajów działa głównego, dwie opcje kół jezdnych oraz różne pancerze ochronne.

Oferta firmy jest stale rozbudowywane, i co jakiś czas na rynek trafiają zupełnie nowe modele lub reedycje tych modeli, które były wydane na początku działalności producenta. Modele Rubicon Models produkowane są przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak CAD i CNC.