RPM logo

RPM

Rok założenia: 1993
Kraj: Polska

RPM jest polskim producentem modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 1993 roku. Firma od początku swojego istnienia specjalizowała się w produkcji modeli z okresu I wojny światowej, choć z czasem rozszerzyła ofertę o modele z innych okresów historycznych.

W ofercie producenta możemy znaleźć wiele modeli, które nie są dostępne u innych producentów. W katalogu RPM możemy znaleźć wiele modeli dział i armat polowych np.:

– Armata Polowa 7,5cm Mk.1897,

– 75mm Armata Polowa wz.1897,

– GPF armata polowa 155mm K 418(f),

– GPFT armata polowa 155mm – K 419(f).

Oprócz armat i dział polowych RPM produkuje również modele samolotów, modele czołgów oraz modele pojazdów pancernych. Nawet wśród tych modeli znalazło się miejsce dla kilku ciekawych okazów, do których z pewnością zaliczają się modele takie, jak:

– Armored Car BA-20,

– Pz Sp Wg 202(r),

– Pojazd szturmowy Minesweeper Minenräumer,

– British WWI Samochod zwiadowczy M.M.G.S,

– Ford T Ambulance M1917 A.E.F.,

– Ford T Ambulans M1917,

– Samochod pancerny Ford Tc.

Są to tylko niektóre z ciekawszych pozycji modeli RPM. Większość modeli produkowana jest w dwóch skalach 1:35 oraz 1:72, choć w ofercie znajdziemy również kilka modeli wykonanych w dwóch innych skalach 1:48 oraz 1:144.

Do dzisiaj modele tego producenta są chętnie wybierane przez modelarzy, głównie w naszym kraju. Nie powinniśmy mieć też problemu z ich dostępnością, a ich cena stanowi idealną relację do jakości.