RV Aircraft logo

R.V. Aircraft

Rok założenia: 2010
Kraj: Czechy

R.V. Aircraft jest czeskim producentem modeli lotniczych z siedzibą w miejscowości Brno. Firma działa na rynku modelarskim od 2010 roku i od początku swojej działalności specjalizuje się w tworzeniu modeli samolotów. Jedynym wyjątkiem od tej reguły był model silnika Rolls-Royce „Nene”. Oprócz niego w ofercie R.V. Aircraft znajdziemy tylko modele samolotów z okresu II wojny światowej oraz myśliwce z czasów nieco bardziej współczesnych.

Producent w trakcie swojej działalności skupiał się na tworzeniu modeli tylko w skali 1:72, więc jeśli liczyliście na sklejenie modelu R.V. Aircraft w innej skali, to będziecie musieli obejść się smakiem. Jedyny wyjątek od tej skali stanowią kalkomanie, które firma również produkuje. Wśród oferty kalkomanii znajdziemy także takie, które zostały wykonane w skali 1:48.

Firma znana była z wysokiej jakości swoich modeli, które często zawierały unikalne elementy, takie jak np. wykrawane tarcze kabiny oraz elementy fototrawione, które nie są tak oczywiste w przypadku modeli samolotów. W 2019 roku firma została przejęta przez innego czeski producenta modeli lotniczych, firmę Eduard. Od tego czasu produkty R.V. Aircraft są sprzedawane pod ich marką.