Roden logo

Roden

Rok założenia: 1999
Kraj: Ukraina

Roden to ukraiński producent modeli plastikowych, który istnieje na rynku od 1999 roku. Początkowo głównym profilem działalności firmy było projektowanie nowych wyrobów przy zastosowaniu systemów CAD/CAM/CAE.

Na zamówienia firm zewnętrznych zajmowali się tworzeniem akcesoriów komputerowych, opakowań spożywczych i technicznych. Dopiero z czasem do oferty trafiły modele samolotów oraz modele pojazdów pancernych.

W trakcie projektowania i tworzenia modeli producent najwięcej uwagi przykłada do, jak najwyższej jakości wykonania i dbałości o każdy detal. Dzięki takiemu podejściu Roden zyskał uznanie wśród modelarzy na całym świecie.

Duże zainteresowanie modelami poskutkowało szybkim rozrostem oferty producenta. Początkowa oferta modeli samolotów i pojazdów pancernych wzbogaciła się o modele samochodów, modele ciężarówek wojskowych, autobusów itp.

Katalog z dostępnymi modelami producenta zawiera sporą ilość unikatowych modeli, których nie znajdziemy w ofertach innych producentów. Wśród takich modeli znajdziemy takie modele, jak:

– Rolls Royce 40/50 Silver Ghost,

– British Armoured Car,

– FWD Model B 3 Ton Lorry,

– FWD Model B 3-ton US Army AmmunitionTruck,

– FWD Model B 3 ton & BL 8-inch howitzer Mk.VI.

To tylko niektóre z oryginalnych modeli, które znalazły się w ofercie Roden. Jeśli chodzi o dostępną skalę modeli, to produkowane są one w najpopularniejszych skalach na rynku, czyli 1:72, 1:35, 1:32, 1:48, 1:144.

Modele firmy Roden wyróżniają się idealnym stosunkiem ceny do jakości oraz tym, że oferta jest stale wzbogacana o nowe modele. Od początku swojej działalności związanej z produkcją modeli plastikowych do oferty producenta trafiło ponad 270 różnych modeli. Pochodzą one z okresu I wojny światowej, II wojny światowej oraz czasów powojennych – głównie z lat 50 i 60 XX wieku.