RPG logo

RPG

Rok założenia: 2018
Kraj: Chiny

RPG, a dokładniej RPG MODEL, to stosunkowo nowy producent modeli plastikowych, który powstał w Chinach w 2018 roku, a jego siedziba mieści się w Shenzhen. Od początku swojego istnienia firma specjalizuje się w produkcji modeli pojazdów pancernych oraz modeli czołgów w skali 1:35, choć znalazło się też miejsce na 2 wyjątki od tej skali. Mam tu na myśli model „Tigzer-M” SPN SPV oraz Kamaz K-4386 Typhoon-VDV, które zostały wyprodukowane w skali 1:72.

Obecnie firma RPG należy do marki Jolly Roger Studios. Oprócz produkcji modeli plastikowych producent zajmuje się również obsługą animacji 3D i produkcją grafik do gier o tematyce wojskowej. W ofercie producenta znajdziemy również różnego rodzaju dodatki do modeli np. elementy fototrawione do czołgu podstawowego T-80U.

Do dzisiaj RPG wyprodukowało 16 różnych modeli oraz kilka zestawów dodatków do modeli. Oferta RPG MODEL cały czas jest rozbudowywana o nowe modele, więc warto obserwować oficjalną stronę producenta, żeby być na bieżąco ze wszystkimi modelami.