Arma Hobby logo

Arma Hobby

Rok założenia: 2013
Kraj: Polska

Arma Hobby to polski producent modeli plastikowych. Firma powstała w 2013 roku w Warszawie. Jej twórcami zostali Wojtek Bułhak, Marcin Ciepierski i Michał Pawłowski, których połączyła wspólna pasja do modelarstwa. Początkowo panowie skupiali się na produkcji modeli żywicznych.

Na początku swojej działalności nawet nie myśleli o tym, żeby zająć się tworzeniem plastikowych modeli przez wzgląd na zaporową cenę wszystkich niezbędnych maszyn i form. Z czasem jednak okazało się, że to właśnie te modele cieszą się największą popularnością, więc postanowili zaryzykować i iść w produkcję modeli plastikowych.

Wybór okazał się trafny i już od pierwszego wydanego modelu Arma Hobby mogła liczyć na spore wsparcie społeczności modelarzy. Model sprzedał się w sporym nakładzie, dzięki czemu wiadomo było, że postawienie na plastikowe modele było strzałem w dziesiątkę. W 2017 roku firma przestała produkować modele żywiczne i skupiła się tylko na produkcji modeli plastikowych.

Prawa do produkcji modeli żywicznych zostały wykupione przez czeską firmę Brengun oraz węgierską SBS Model. Od tej pory celem Arma Hobby stało się wydawanie, jak najlepszych jakościowo modeli, które w większości przedstawiały polskie maszyny. Firma działa do tej pory i w swojej ofercie posiada modele samolotów w dwóch skalach – 1:48 oraz 1:72.

Modele sprzedawane przez Arma Hobby charakteryzują się wysoką jakością oraz dbałością o szczegóły. Wszystko z troski o to, żeby nie musieć poświęcać dużej ilości czasu na obrobienie słabo spasowanych elementów i możliwie szybko można było przystąpić do malowania sklejonego modelu.

Modele wytwarzane są w technologii CAD 3D. Warte podkreślenia jest to, że praca projektowa i produkcja form wraz z modelami odbywa się w naszym kraju, więc możemy być pewni, że kupowany model nie będzie tanim „chińczykiem”.