Merit logo

Merit International

Rok założenia: 1995
Kraj: USA

Merit International jest amerykańskim producentem modeli plastikowych, który został założony w 1995 roku w Kalifornii. W początkowym okresie swojego istnienia firma skupiała się na sprzedaży modeli innych producentów. Pierwsze modele pod marką Merit zostały wydane w 2013 roku.

Producent rozpoczął produkcję modeli z pompą, nie ograniczając się tylko do jednego typu modeli. W pierwszych latach istnienia firmy na rynek trafiły modele samolotów, modele ciężarówek oraz modele okrętów wojennych. W swoim debiutanckim roku wydawniczym Merit International wypuścił na rynek modele:

– U.S. M19 Tank Transporter – model ciężarówki w skali 1:35,

– SBD-3/4 Dauntless Dive Bomber – model samolotu w skali 1:18,

– USS John F. Kennedy CV-67 – model lotniskowca w skali 1:350.

W dalszych latach działalności oferta producenta wzbogaciła się o modele dział przeciwpancernych, kolejne modele wojskowych ciężarówek, modele samolotów z okresu I oraz II wojny światowej, modele statków i modele okrętów podwodnych. W ciągu lat firma zyskała uznanie modelarzy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości swoich produktów.

W 2012 roku firma nawiązała współpracę z chińskim producentem modeli Trumpeter, co umożliwiło jej poszerzenie oferty. Obecnie Merit International kontynuuje rozwijanie swojej oferty, wprowadzając na rynek nowe modele i ulepszając jakość już istniejących produktów.