Scale 75 logo

Scale75

Rok założenia: 2010
Kraj: Hiszpania

Scale75 jest hiszpańskim producentem figurek plastikowych oraz akcesoriów modelarskich, który powstał w 2010 roku, a jego założycielami są David Arroba i Francisco Garcia. Główna siedziba firmy mieści się w Madrycie. W dość krótkim czasie firmie udało zdobyć się uznanie wśród modelarzy w swoim kraju dzięki wysokiej jakości produkowanych figurek.

Tak szybki wzrost popularności pozwolił rozszerzyć działalność na całą Europę, by ostatecznie móc sprzedawać produkowane przez siebie figurki i akcesoria na całym świecie. W ofercie Scale75 znajdziemy wiele różnych serii figurek, w tym również figurki fantasy, science-fiction, figurki historyczne, a także figurki postaci znanych z gier oraz filmów.

Firma słynie z innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcyjnym, które pozwalają na wykorzystanie żywicy oraz miedzi w produkcji niektórych elementów figurek. Oprócz samych figurek w ofercie firmy znajdziemy różnego rodzaju narzędzia modelarskie np. pędzle oraz wysokiej jakości chemię modelarską w tym głównie farbki i podkłady malarskie.

Farby modelarskie chwalone są przez modelarzy na całym świecie dzięki swojej wytrzymałości oraz intensywnej pigmentacji. W ciągu wszystkich lat działalności Scale75 zdobyło liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konkursach modelarskich.