Sova logo

Sova-M

Rok założenia: 2012
Kraj: Ukraina

Sova-M to ukraiński producent modeli plastikowych, który działalność rozpoczął w 2012 roku. Firma została założona przez Vladimira Sulca, który wcześniej pracował dla innych producentów modeli, takich jak Amodel oraz AZ Model. Od początku swojego istnienia Sova-M specjalizuje się w produkcji modeli lotniczych.

W początkowym okresie swojej działalności producent posiadał w ofercie modele samolotów wykonanych w skali 1:72. Z czasem do kolekcji trafiły dwa modele wykonane w skali 1:48:

– De Havilland DH.60G Coupe,

– De Havilland DH.60X seaplane,

oraz dwa modele samolotów wykonane w skali 1:144:

– Lockheed EC-130V,

– McDonnell Douglas F-4J Phantom II.

Firma szybko zyskała reputację wśród modelarzy z całego świata dzięki wysokiej jakości swoich produktów, szczególnie jeśli chodzi o dokładność i detale. W ofercie pojawił się również jeden model rumuńskiego czołgu Tank Destroyer Maresal M-04 oraz model śmigłowca Kamov Ka-60/62 pod rosyjską flagą.

Co jakiś czas do oferty Sova-M trafiają reedycje modeli, które różnią się od pierwszych zestawów kalkomanią oraz dokładniej wykonanymi wypraskami. Obecnie w ofercie producenta możemy znaleźć około 45 modeli, ale producent cały czas działa na rynku modelarskim, więc co jakiś czas swoją premierę mają nowe modele.