Schatton logo

Schatton Modellbau

Rok założenia: 1997
Kraj: Niemcy

Schatton Modellbau jest niemieckim producentem wysokiej jakości modeli plastikowych oraz akcesoriów do modeli, który rozpoczął działalność w 1997 roku. Firma została założona przez Bernda Schattona i początkowo zajmowała się tylko produkcją elementów dodatkowych do modeli. Wśród takich akcesoriów mogliśmy znaleźć modele luf okrętowych, luf do czołgów czy też odlewów skrzydeł do modeli samolotów.

W 2008 roku Schatton Modellbau rozpoczął produkcję własnych modeli, zaczynając od modeli wykonywanych w skali 1:87. Firma od początku stawiała na wysoką jakość wykonania oraz przykładała bardzo dużą uwagę do każdego detalu. Wszystkie modele charakteryzują się realistycznym odwzorowaniem oryginałów.

Na tle oferty akcesoriów do modeli, oferta z dostępnymi modelami wypada dość blado. Jednak wśród modeli Schatton Modellbau znajdziemy kilka ciekawych pozycji, m.in.:

– Kanone 18 in Mörserlafette, Matterhorn,

– deut. 3,7 cm Flak 43 Zwilling,

– FlaK41 auf Sd.Ah.204,

– Panzer Abwehr-Werfer 600, (8cm PAW 600) „Elfenbein” 8cm PWK 8H63,

– MB L4500 A (Allrad) Einheits-Fahrerhaus.

Jeśli chodzi o modele ciężarówek, to w katalogu producenta znajdziemy modele wykonane w skali 1:72. Schatton Modellbau jest cenionym producentem modeli plastikowych na całym świecie, a ich modele cieszą się dużą popularnością wśród modelarzy zainteresowanych szczegółową i precyzyjną budową modeli.