Special Armour logo

Special Armour

Rok założenia: 2006
Kraj: Czechy

Special Armour jest czeskim producentem modeli, który został założony w 2006 roku w Ostrawie przez zespół modelarzy z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji modeli. Producent podlega pod innego czeskiego producenta modeli plastikowych Special Hobby, który jest firmą matką, a marka Special Armour jest odpowiedzialna za produkcję modeli pojazdów wojskowych.

W ofercie modeli od Special Armour znajdziemy wiele interesujących modeli, wśród których znajdziemy modele czołgów, modele samochodów cywilnych w specjalnych wersjach np.: Volkswagen Typ 825 Pick Up oraz VW typ 83 Kastenwagen. Znalazło się również miejsce na modele ciężarówek z okresu II wojny światowej w zmodyfikowanych wydaniach takie, jak np.:

– Sd.Kfz. 11/2 Entgiftungskraftwagen,

– Sd.Kfz. 11/4 Nebelkraftwagen,

– Sd.Kfz. 10 Zugkraftwagen 1t (Demag D7).

Wszystkie modele produkowane są w dwóch skalach 1:35 oraz 1:72. Od samego początku Special Armour koncentrował się na produkcji modeli pojazdów z okresu II wojny światowej, szczególnie na pojazdach wyprodukowanych w Czechosłowacji.

Firma jest znana z produkcji modeli o wysokiej jakości, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi. Modele Special Armour są szczegółowe i dokładnie odwzorowują oryginalne pojazdy, co przyciąga uwagę zarówno doświadczonych modelarzy, jak i początkujących.