Sword logo

Sword

Rok założenia: 1995
Kraj: Czechy

Sword jest czeskim producentem modeli plastikowych, który rozpoczął działalność w 1995 roku. Choć firma działała na rynku od 1995 roku, to na wydanie pierwszego modelu musiała poczekać do 1998 roku. Wcześniejsze lata poświęcono na badania oraz przygotowanie wszystkich form, aby wszystkie wydawane modele, były jak najwyższej jakości.

Firma specjalizuje się w modelach lotniczych, a dokładniej rzecz ujmując, to główną osią działalności firmy są modele samolotów. Początkowo modele produkowane były w skali 1:72, aby po pewnym czasie rozszerzyć zakres dostępnych modeli o skalę 1:48. Do dzisiaj powstało zaledwie 14 modeli w tej skali, ale nie jest to ostatnie słowo producenta.

Modele samolotów wydawane przez Sword słyną z wysokiej jakości wykonania oraz dużego stopnia szczegółowości. Firma oferuje modele zarówno klasycznych samolotów – wojskowych jak i cywilnych, ale w ofercie znajdziemy również bardziej nietypowe maszyny, jak np.:

– V-173 „Flying Pancake”,

– Chance Vought V-173 „Flying Pancake”,

– Northrop N-1M „Jeep”,

– Northrop N-9MA.

Sword Models to firma, która zyskała sobie uznanie wśród modelarzy i kolekcjonerów z całego świata, dzięki swojemu zaangażowaniu w produkcję modeli o wysokiej jakości i oryginalnym designie.