Amodel logo

Amodel

Rok założenia: 1995
Kraj: Ukraina

Firma Amodel jest ukraińskim producentem modeli i działa na rynku od 1995 roku. Obecnie jest to jeden z największych i najbardziej uznanych producentów modeli na Ukrainie. Specjalizuje się w modelarstwie redukcyjnym dotyczącym samolotów oraz śmigłowców z różnych okresów historycznych. Wśród nich znajdziemy zarówno maszyny wojskowe oraz cywilne.

W większości przypadków mogą pochwalić się wysoką jakością wykonania swoich modeli, ale czasami w ich ofercie znajdzie się model, którego jakość może nie być zadowalająca. Z pewnością tym, co wyróżnia producenta Amodel, jest to, że w swojej ofercie posiadają również takie modele, które nie są dostępne w ofertach innych producentów.

Kolejną zaletą Amodel jest cena oferowanych modeli. W ich ofercie możemy znaleźć naprawdę ciekawe modele, w całkiem przystępnych cenach, choć oczywiście znajdą się wśród nich modele, których cena bywa zaporowa. W przypadku cen modeli głównym czynnikiem, który wpływa na cenę, jest poziom ich skomplikowania.

Te droższe modele Amodel zazwyczaj są bardziej skomplikowane i przeznaczone dla bardziej zaawansowanych modelarzy. Jeśli chodzi o skale dostępnych modeli, to wśród samolotów możemy wybierać między modelami w skali 1:32, 1:48, 1:72 oraz 1:144 natomiast w przypadku śmigłowców wybór ogranicza się tylko do skali 1:72.