RS Models logo

RS Models

Rok założenia: 1990
Kraj: Czechy

RS Models jest czeskim producentem modeli plastikowych, który rozpoczął działalność w 1990 roku z inicjatywy Roberta Ševečka i Svatopluka Reiniša, którzy wcześniej byli związani z produkcją modeli w firmie Special Hobby. Firma od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji modeli lotniczych w skali 1:72 oraz 1:48.

W ofercie RS Models znajdziemy modele samolotów oraz modele śmigłowców z okresu I i II wojny światowej, maszyny nieco bardziej współczesne, a także wiele prototypów samolotów, które nigdy nie weszły do seryjnej produkcji. Producent szybko zyskał popularność wśród modelarzy, którzy byli jednocześnie pasjonatami lotnictwa i nie tylko.

Od początku swojej działalności do katalogu producenta trafiło ponad 450 modeli samolotów, a części z nich nie znajdziemy w ofertach innych producentów. W ich ofercie znajdziemy m.in. modele takie, jak:

– Flettner 282 B-0,

– Flettner Fl 282 B-0/B-2,

– Flettner Fl 282 B-0,

– Lippisch P.13a,

– Messerschmitt P.1106.

W 2018 roku RS Models zostało przejęte przez inną czeską firmę Smer, która również zajmuje się produkcją modeli. Obecnie RS Models nadal działa jako samodzielna marka, oferując wysokiej jakości modele lotnicze dla modelarzy z całego świata.