MAC logo

MAC Distribution

Rok założenia: 1992
Kraj: Czechy

MAC Distribution jest czeskim producentem modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 1992 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w czeskiej Pradze. Firma specjalizuje się w produkcji modeli z okresu I i II wojny światowej, choć w swojej ofercie posiadają także bardziej współczesne obiekty.

Większość z modeli produkowana jest w skali 1:72, ale znalazły się też wyjątki od tej reguły, które powstały w skali 1:18 (Traktor Z-25), czy też haubice w skali 1:87 (122mm M-30 Field Howitzer oraz 152 mm D-1 Field Howitzer).

Na przestrzeni kolejnych lat producent MAC zyskiwał coraz większe uznanie wśród modelarzy dzięki stałej rozbudowie swojej oferty i wzbogacaniem jej o zupełnie nowe modele, niedostępne w ofertach innych producentów. Ciekawymi okazami w ofercie MAC Distribution z pewnością są takie modele, jak:

– BTR-152 (z opancerzonym dachem),

– BTR-152U,

– Einheits-Diesel Kfz. 68,

– Einheits-Diesel,

– Fokker E.IV.

Oprócz powyższych modeli w ofercie producenta znajdziemy kilka modeli KaMaza w tym wersji cywilnej oraz wojskowej. Obecnie MAC Distribution oferuje szeroki wybór modeli i akcesoriów modelarskich, a ich produkty cieszą się uznaniem wśród modelarzy na całym świecie.