Meng logo

Meng

Rok założenia: 2011
Kraj: Chiny

Meng Model jest chińskim producentem modeli, który swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Główna siedziba firmy mieści się w mieście Qingdao. Początkowo firma koncentrowała się na produkcji modeli związanych z tematyką wojskową. Do oferty trafiały głównie modele czołgów, pojazdów opancerzonych, modele samolotów oraz okrętów wojennych.

Jednak w ciągu ostatnich lat asortyment został rozszerzony o modele samochodów cywilnych, modele motorów, modele prototypów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego oraz modele w stylu manga.

Dzięki szybkiej rozbudowie oferty modeli i jej różnorodności firma szybko stała się jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów modeli na świecie. Meng Model znany jest z wysokiej jakości swoich produktów, szczegółowości i dokładności odwzorowania detali. Firma stosuje najnowocześniejsze technologie i narzędzia do projektowania i produkcji swoich modeli, takie jak cyfrowe skanowanie, projektowanie 3D i drukowanie laserowe.

Meng znany jest również ze swoich licznych innowacji, takich jak model czołgu Sherman z kołami gąsienicowymi, który został opracowany we współpracy z firmą Daimler-Benz, producentem oryginalnego czołgu Sherman, lub model czołgu Leopard 2A7+, który był pierwszym modelem z serii World of Tanks, opracowanym we współpracy z firmą Wargaming.net.

Producent Meng Model otrzymuje wsparcie od innych firm związanych z modelarstwem takich, jak np.: Rui Ye Century (Shenzhen) Hobby Co. Ltd., Rui Ye Century (Beijing) Trading Co. Ltd. i Rui Ye International Co. Ltd. (Hong Kong). Dzięki takiemu wsparciu może sobie także pozwolić na produkcję własnych narzędzi oraz farb modelarskich. Firma nie szczędzi wysiłków, aby produkować modele oraz akcesoria najwyższej jakości i cały czas dążyć do perfekcji.

Obecnie w ofercie producenta znajdziemy ponad 300 różnych modeli i zestawów modelarskich, a jego produkty dystrybuowane są do ponad 60 krajów na całym świecie. Meng Model zajmuje się również organizacją imprez modelarskich i konkursów obejmujących swoim zasięgiem cały modelarski świat. Wszystko to w celu rozwoju kultury modelarskiej.