MB logo

MB Master Box LTD

Rok założenia: 2003
Kraj: Ukraina

MB, a w zasadzie MB Master Box LTD, to ukraiński producent modeli, specjalizujący się w produkcji modeli figur oraz dioram w zróżnicowanych skalach. Firma została założona w 2005 roku przez dwóch przyjaciół i kolekcjonerów modeli – Olega Pankiwskyj oraz Witalija Szczerbę.

Pomimo tego, że większość dostępnych modeli stanowią figurki, to w katalogu znalazło się również miejsce na modele czołgów i modele samochodów z okresu I oraz II wojny światowej. Modele czołgów i samochodów wykonane są w dwóch dostępnych skalach – 1:35 oraz 1:72.

Wśród ciekawszych modeli samochodów możemy wyróżnić:

– niemiecki samochód wojskowy Type 170V (model mercedesa – MB prawdopodobnie nie posiada licencji na wykorzystanie znaku producenta) wraz z załogą w skali 1:35,

– Sd. Kfz. 1 Type 170 VK (również model mercedesa bez licencji),

– brytyjski samochód opancerzony Austin MK III z okresu I wojny światowej,

W przypadku modeli czołgów te najciekawsze dotyczą modeli z okresu I wojny światowej i są to:

– MK II Female British Tank z 1917 roku,

– MK I Female British Tank po specjalnych modyfikacjach.

Jeżeli chodzi o modele figurek, to oferta producenta jest zdecydowanie bardziej rozbudowana i zawiera figurki w skali 1:35, 1:32, 1:24. Zakres historyczny dostępnych figurek jest na tyle rozległy, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wśród dostępnych modeli figurek znajdziemy modele z okresu starożytnego Rzymu, średniowiecza, poprzez figurki z wojen secesyjnych, po figurki z okresu I oraz II wojny światowej, aż do czasów współczesnych.

Modele figurek nie ograniczają się tylko do wojskowej tematyki, bo oprócz żołnierzy znajdziemy również modele przedstawiające współczesnych ludzi w trakcie wykonywania zwykłych czynności, np. tankowanie samochodu.

Oprócz modeli figurek MB Master Box LTD posiada w ofercie również modele rowerów, broni, trzody chlewnej, i różnego rodzaju dodatków do dioram. W 2008 roku firma zaczęła eksportować swoje modele na rynki zagraniczne, a obecnie jest jednym z wiodących producentów modeli figurek w Europie.