Modelcollect logo

Modelcollect

Rok założenia: 2012
Kraj: Chiny

Modelcollect jest chińskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2012 roku w mieście Guangzhou. Firma od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji modeli plastikowych w trzech skalach – 1:35, 1:48 oraz 1:72. Większość modeli dostępnych w jego ofercie jest modelami pojazdów wojskowych.

Głównie są to modele czołgów oraz modele samolotów z różnych okresów, począwszy od II wojny światowej aż do współczesności. W katalogu znajdziemy również bardziej nietypowe produkty, takie jak np. modele dział przeciwpancernych oraz mobilne wyrzutnie rakiet:

– NATO M1014 MAN Tractor & BGM-109G Ground Launched Cruise Missile,

– World War II German Flak 38/105mm Gun,

– German 128mm Flak 40 Heavy Anti-Aircraft Gun Type 2,

– German WWII 128mm Flak 40 Zwilling,

– German 128mm Flak 40 Heavy Anti-Aircraft Gun,

– Flak 41 50mm.

Wiele modeli oferowanych przez tego producenta jest niedostępna w ofercie innych producentów modeli plastikowych, co z pewnością pozytywnie wpływa na zainteresowanie jego ofertą. Modele Modelcollect cieszą się również popularnością ze względu na swoją skalę, ponieważ w ich ofercie znajdziemy modele sporych rozmiarów samolotów np.: B-52H, B-52H Early Type U.S.A.F, B-52H U.S., które u innych producentów na pewno byłyby oferowane w skali 1:144.

W ciągu kilku lat istnienia Modelcollect zdążył zdobyć wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych wystawach modelarskich, co przyczyniło się do ich coraz większej popularności. W 2020 roku producent wydał serię modeli w skali 1/72 przedstawiających futurystyczne pojazdy wojskowe, co stanowiło dla nich nowe wyzwanie i z pewnością przyciągnęło uwagę wielu entuzjastów modelarstwa.