Mark I logo

Mark I Models

Rok założenia: 2011
Kraj: Czechy

Mark I Models jest czeskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2011 roku w Pradze. Firma specjalizuje się w produkcji modeli pojazdów latających. Większość modeli powstaje w skali 1:144, choć znalazło się miejsce na kilka wyjątków, które dotyczą modeli sterowców produkowanych w skali 1:720. Są to między innymi modele:

– USN K-type Blimp K-19,

– USN K-type Blimp K-74,

– USN K-type Blimp K-3,

– HMA R33/R34 Transatlantic Flyer.

Modele samolotów i modele śmigłowców formowane są wtryskowo, natomiast do tworzenia modeli sterowców wykorzystywane są galwanizowane formy metalowe lub żywiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dokładnie odwzorować wszystkie detale sterowców. Do części modeli dodawane są elementy fototrawione, a w każdym pudełku znajdziemy kalkomanie.

Oprócz produkowania samych modeli Mark I wytwarza również osobne zestawy kalkomanii oraz detale fototrawione, które można wykorzystać przy wykańczaniu modeli. Producent zadbał także o akcesoria wystawowe dla modelarzy, wśród których znajdziemy np. podstawki ekspozycyjne wykonane z tektury przedstawiające różne rzeczywiste nawierzchnie lotnisk – od płyt betonowych po asfaltowe drogi kołowania (podstawki pasują do modeli wykonanych w skali 1:72 oraz 1:144).

Do katalogu producenta cały czas trafiają nowe modele samolotów, modele helikopterów oraz różnego rodzaju akcesoria modelarskie, które są cenione za swoją jakość wykonania w środowisku modelarskim. Mark I jest jednym z najpopularniejszych producentów modeli w Czechach, ale zyskał też uznanie na rynku europejskim, także w naszym kraju.