Mirage Hobby logo

Mirage Hobby

Rok założenia: 1995
Kraj: Polska

Mirage Hobby jest polskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 1995 roku w Warszawie. Już od pierwszych lat swojej działalności, głównym czynnikiem, do którego przykładano największą wartość, była jakość wykonywanych modeli.

Firma przez wszystkie lata swojego istnienia dorobiła się całkiem pokaźnej ilości oferowanych modeli. Na dzień dzisiejszy jest ich sporo ponad 300, więc każdy modelarz powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Producent nie ogranicza się tylko do jednego typu modeli, dlatego wśród oferowanych produktów znajdziemy modele samolotów, modele czołgów, modele śmigłowców, modele pojazdów pancernych, modele statków i okrętów wojennych, modele łodzi podwodnych, modele figurek, i co ciekawe modele gotowych dioram.

Większość modeli pochodzi z okresu I oraz II wojny światowej. Znajdziemy wśród nich naprawdę ciekawe modele, z którymi nie spotykałem się w ofertach innych producentów, są to modele np.:

– Uniwersalny Transporter C7P,

– C7P(p) German recovery vehicle,

– C7P HEAVY ARTILLERY TRACTOR,

– Renault UE 2 Universal Carrier,

– Renault UE 2 Universal Scout Carrier,

– „Stuka zu Fuss” UE-sWG 40/32cm Wk Fl.

Modele wykonane są we wszystkich najpopularniejszych obecnie skalach, w zależności od tego, jakiego typu pojazdu dotyczą. Jeśli chodzi o modele dioram, to one zostały wykonane w skali 1:35. Oprócz samych modeli Mirage Hobby oferuje również zestawy narzędzi modelarskich oraz dodatki do gotowych modeli, wykonane z plastiku oraz elementów fototrawionych, wśród których możemy znaleźć np. gotowe odlewy pocisków przeciwpancernych i wiele więcej.

Firma Mirage Hobby cały czas się rozwija i co najważniejsze wszystkie produkowane przez nich modele wykonywane są na terenie naszego kraju. Producent może pochwalić się własną linią dystrybucji, dlatego w pudełkach nie znajdziemy taniej, chińskiej tandety, jak to bywa w przypadku kilku innych producentów.