Modelsvit logo

ModelSvit

Rok założenia: 2011
Kraj: Ukraina

ModelSvit jest ukraińskim producentem modeli plastikowych z siedzibą w mieście Chmielnicki, który swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Firma została założona przez pasjonatów modelarstwa, którzy rozpoczęli produkcję własnych modeli lotniczych w skali 1:72. Początkowo tylko ta skala była dostępna w ofercie firmy. Z czasem katalog dostępnych modeli został wzbogacony o modele w skali 1:48 oraz 1:144.

Ukraiński producent specjalizuje się w tworzeniu unikatowych modeli radzieckich samolotów bojowych, choć w swojej ofercie posiada również kilka modeli Antonova m.in.:

– An-124 Ruslan,

– Antonov An-10 „Ukraina”,

– An-225 Mriya with Buran shuttle,

– Antonov An-225 'Mriya’,

– An-70.

Wszystkie modele Antonov wykonane są w skali 1:72. W ofercie oprócz Antonovów i samolotów bojowych znalazło się również miejsce dla modeli samolotów, które ciężko znaleźć w katalogach innych producentów np. modele Bartini Beriev VVA-14 oraz Beriev Be-12 Prototype.

Większość modeli wydawanych przez ModelSvit tworzona jest w technologii produkcji krótkoseryjnej, co podwyższa zainteresowanie modelarzy ich ofertą. Sporo modeli z oferty oznaczona jest jako oferta limitowana. W trakcie swojej działalności firma ModelSvit zdobyła uznanie wśród modelarzy z całego świata, a jej produkty są sprzedawane w wielu sklepach modelarskich na całym świecie.

Oferta producenta cały czas wzbogacana jest o nowe modele, a na oficjalnej stronie można znaleźć modele samolotów, których premiera planowana jest w najbliższych miesiącach.