MACO logo

MACO

Rok założenia: 2007
Kraj: Niemcy

MACO był niemieckim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2007 roku. Firma specjalizowała się w produkcji modeli czołgów oraz pojazdów pancernych w skali 1:72. Sporadycznie do katalogu firmy MACO trafiały również akcesoria do modeli pojazdów pancernych w skali 1:72.

Wśród takich akcesoriów mogliśmy znaleźć narzędzia mocowane na czołgu, gąsienice do czołgów, odlewy amunicji oraz kanistry na benzynę. Firma znana była z wysokiej jakości wytwarzanych modeli, które charakteryzowały się dużą ilością detali, które można było wzbogacić o wspomniane wcześniej akcesoria.

Pomimo tego, że MACO zdobyło uznanie wśród modelarzy, to nie przełożyło się na spektakularny komercyjny sukces, ze względu na powolne rozszerzanie swojej oferty modeli. Ostatnie modele firmy pojawiły się na rynku w 2017 roku. W przeciągu 10 lat swojej działalności firma wydała niespełna 30 różnych modeli, gdzie większość producentów, taki wynik jest w stanie osiągnąć na przestrzeni 2-3 lat.

Obecnie modele firmy można znaleźć na różnych internetowych aukcjach, chociaż ich cena może być nieadekwatna do rzeczywistej wartości zawartości pudełka.