MPM Production logo

MPM Production

Rok założenia: 1989
Kraj: Czechy

MPM Production jest czeskim producentem modeli, którego początki sięgają 1989 roku. Firma została założona przez Václava Lomskiego w Pradze. W początkowym okresie swojego istnienia firma działała, jako sklep modelarski, ale szybko działalność została rozbudowana o autorskie modele.

Od początku swojej działalności firma skupiała się na produkcji modeli lotniczych. Większość pozycji w katalogu producenta zajmują właśnie modele plastikowe samolotów oraz modele śmigłowców, choć znajdziemy również dwa modele samochodów:

– Volkswagen Typ 87,

– Schwimmwagen Type 166.

Wszystkie modele tworzone są w skalach 1:48 oraz 1:72. W ciągu swojej historii MPM Production zyskało uznanie wśród modelarzy dzięki swojej wysokiej jakości modeli, szczegółowej dokumentacji i dokładności wykonania. W 2005 roku MPM Production i Special Hobby połączyły swoje siły i utworzyły grupę firmy MPM.

Wspólnie pracowali nad produkcją nowych modeli. Produkty firmy są eksportowane na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród modelarzy, choć na naszym krajowym rynku są ciężko dostępne i w większości sklepów możemy trafić tylko na pojedyncze dodatki i akcesoria do modeli od tego producenta.