Mastercraft logo

Mastercraft

Rok założenia: 1991
Kraj: Polska

Mastercraft jest, a raczej był polskim producentem modeli plastikowych, który specjalizował się w produkcji modeli lotniczych. Firma powstała w 1991 roku i była obecna na rynku do 2012 roku, kiedy to całkowicie zmieniła nazwę na Mistercraft.

W swojej ofercie producent posiadał głównie modele samolotów i modele śmigłowców, ale znalazło się też miejsce dla modeli czołgów, a nawet model statku pirackiego: Black Falcon w skali 1:120. W czasie swojej działalności Mastercraft cieszył się sporą popularnością wśród początkujących modelarzy ze względu na cenę oferowanych przez siebie modeli.

Zwykle zestawy modeli oferowane przez tego producenta dostępne były w cenach 15 – 30 zł. Niestety tak niska cena, była efektem kiepskiej jakości. W mojej ocenie był to jeden z gorszych producentów modeli i często kupując modele Mastercraft ciężko było oszacować, na co trafimy w środku.

Sam miałem okazję wielokrotnie się o tym przekonać, że sklejając model od tego producenta, musiałem zużyć pół opakowania szpachli, żeby w jakiś sposób spasować ze sobą poszczególne elementy.