Aeroplast logo

Aeroplast

Rok założenia: 1994
Kraj: Polska

Pierwsze informacje dotyczące firmy Aeroplast sięgają 1994 roku. Zgodnie z nimi firma została zarejestrowana w Polsce 01 Stycznia 1994 roku. Założycielami firmy byli Grzegorz Mazur oraz Anna Leszczyńska-Glegoł. Firma od początku swojego istnienia zajmowała się produkcją modeli plastikowych. Wkrótce po założeniu firma rozpoczęła eksport swoich produktów na rynki zagraniczne.

W latach 90 Aeroplast zyskał popularność w Polsce dzięki szerokiej gamie modeli samolotów, w tym polskich samolotów wojskowych, a także modeli cywilnych i zagranicznych. W 1998 roku Grzegorz Mazur wykupił udziały od Anny Leszczyńskiej-Glegoł i stał się jedynym właścicielem firmy (chociaż nie udało mi się zdobyć informacji, które w 100% potwierdzają te doniesienia).

W ciągu kolejnych lat Aeroplast rozwijał swoją ofertę o kolejne modele samolotów, helikopterów i pojazdów wojskowych. Firma zyskała uznanie wśród modelarzy z całego świata dzięki wysokiej jakości swoich produktów i wysokiej dbałości o detale. Od początku swojej działalności Aeroplast specjalizował się w produkcji modeli samolotów i śmigłowców w skali 1:72.

W dalszych latach swojej działalności producent wzbogacił swoją ofertę również o modele w innych skalach m.in.: 1:48 dla helikopterów oraz 1:35 dla pojazdów wojskowych. Tym, co wyróżnia modele Aeroplast, to spory wybór wzorów kalkomanii. Zwykle w każdym zestawie znajdziemy od kilku do kilkunastu wersji kalkomanii, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.