Azur logo

Azur

Rok założenia: 2003
Kraj: Francja

Azur Model jest francuskim producentem modeli redukcyjnych. Firma została założona w 2003 roku w mieście Montpellier. Za jej powstanie odpowiadają Jean-Louisa Ferrary’ego i Jean-Michela Humbert’a, którzy są entuzjastami i pasjonatami modelarstwa. Od samego początku Azur Model koncentrowało się na produkcji modeli lotniczych z dużym naciskiem na mniej znane typy i modele z okresu międzywojennego oraz z okresu II wojny światowej. Modele produkowane przez Azur dostępne są w najbardziej klasycznych skalach, czyli w 1:48, 1: 32 oraz 1:72.

Tym, co wyróżnia tego producenta na tle innych, z pewnością jest to, że spora część modeli w ich ofercie jest mniej popularna wśród dużych producentów, a spora część z nich nie jest w ogóle dostępna w ofertach innych producentów. Firma Azur Model z pewnością przypadnie do gustu modelarzom pasjonującym się francuskim lotnictwem.

Większość dostępnych modeli dotyczy właśnie francuskiego lotnictwa, ale osoby preferujące modele lotnicze maszyn z innych krajów również, będą mogli znaleźć coś dla siebie. Modele produkowane przez Azur wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły.