Avis logo

Avis

Rok założenia: 2010
Kraj: Ukraina

Avis to ukraiński producent modeli plastikowych, który powstał w 2010 roku. Firma została założona w Kijowie. Od samego początku swojego istnienia producent skupiał się tylko na produkcji modeli lotniczych. Wszystkie modele samolotów oferowane są w dwóch skalach: 1:48 oraz 1:72. W ciągu kilku lat od rozpoczęcia swojej działalności Avis mógł pochwalić się dobrą reputacją wśród modelarzy ze względu na wysoką jakość tworzonych modeli.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te modele, które odtwarzają rzeczywiste maszyny, bo oprócz nich w ofercie Avis znajdziemy również takie maszyny, które nie wyszły poza stół kreślarski oraz prototypy, które nie trafiły do masowej produkcji.

Firma cały czas prężnie się rozwija i co jakiś czas do oferty trafiają zupełnie nowe modele, poszerzając i tak już bogatą ofertę maszyn latających. Warto dodać, że Avis wszystkie swoje modele wytwarza na Ukrainie, co czyni tego producenta, jednym z niewielu w tym kraju, który cały proces produkcyjny ogranicza do własnego kraju.