AFV Club logo

AFV Club

Rok założenia: 1990
Kraj: Tajwan

AFV Club jest tajwańskim producentem modeli. Firma powstała w 1990 roku i od początku swojej działalności zajmuje się modelarstwem redukcyjnym skupiającym się na modelach wojskowych oraz szeroko pojmowanym sprzętem wojskowym. Jeśli chodzi o modele samolotów, to w ofercie znajdziemy modele w skali 1:48 oraz 1:144.

W przypadku modeli pojazdów wojskowych dominuje skala 1:35 i 1:48, natomiast w przypadku statków oraz okrętów podwodnych znajdziemy modele w skali 1:350 i 1:700. Oprócz modeli samolotów, helikopterów, statków, okrętów podwodnych i pojazdów wojskowych znajdziemy również haubice oraz działa przeciwlotnicze i przeciwpancerne.

Jeżeli szukamy akcesoriów wojskowych do naszych modeli takich, jak np.: pociski do czołgów, skrzynki z amunicją do dioram, to AFV Club również posiada w ofercie tego typu asortyment. Nie będzie problemu jeśli poszukujemy również figurek żołnierzy. Producent AFV Club początkowo działał na rynkach azjatyckich, ale z czasem rozszerzył swoją działalność również na teren Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Firmę wyróżnia wysoka dbałość o szczegóły, co przekłada się na bezproblemowe spasowanie elementów podczas składania modeli. Tajwański producent cały czas rozszerza swoją ofertę o nowe modele i tworzy zupełnie nowe zestawy, także każdy modelarz powinien obserwować dostępną ofertę AFV Club i sprawdzać nowości wydawnicze.