AMP logo

AMP

Rok założenia: 2006
Kraj: Ukraina

AMP jest producentem modeli, który powstał w 2006 roku na Ukrainie. Pierwsze wytwarzane modele powstawały w skali 1:48. Do dzisiaj firma jest wierna tej skali, choć w ich ofercie możemy znaleźć modele w skali 1:32, 1:72, 1:144, a nawet jeden model w skali 1:350. Wśród modeli oferowanych przez firmę AMP znajdują się samoloty cywilne oraz wojskowe.

Wiele modeli dotyczy prototypów, które nigdy nie trafiły do produkcji albo są to całkowicie fikcyjne maszyny. W skali 1:144 firma produkuje głównie modele samolotów pasażerskich, więc modelarze interesujący się lotnictwem cywilnym powinni zainteresować się modelami dostępnymi w ofercie firmy AMP.

W ofercie oprócz modeli samolotów i śmigłowców znalazło się miejsce również dla jednego modelu sowieckiej łodzi podwodnej. To właśnie ten model został odwzorowany w skali 1:350. Modele tworzone przez AMP charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dobrym poziomem spasowania każdego elementu. Dzięki temu firma zyskała uznanie wśród modelarzy, a ich produkty zdobyły wiele nagród i wyróżnień na konkursach branżowych.

W ostatnich latach firma wprowadziła pewne innowacje technologiczne w procesie produkcyjnym, takie jak np. modelowanie za pomocą druku 3D. Takie rozwiązania pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszej jakości oraz szczegółowości modeli. Obecnie AMP jest jednym z czołowych producentów modeli na Ukrainie oraz w Europie Wschodniej i oferuje szeroki wybór modeli lotniczych dla początkujących i zaawansowanych modelarzy.