Attack Hobby Kits logo

Attack Hobby Kits

Rok założenia: 1991
Kraj: Czechy

Attack, a dokładniej Attack Hobby Kits jest czeskim producentem modeli, który powstał w 1991 roku. Początkowo firma działała tylko, jako importer i dystrybutor modeli z innych krajów. Dopiero po dwóch latach, w 1993 roku Attack wyprodukował swój pierwszy model, a w zasadzie stworzono od razu dwa modele. Były to czołg CKD LT Vz. 35 oraz pociąg pancerny ST-I.

Wkrótce po debiucie tych modeli firma rozszerzyła swoją ofertę również o modele samolotów skupiających się głównie na modelach czeskiego lotnictwa w tym m.in. myśliwca Avia B-534. Do dzisiaj Attack Hobby Kits specjalizuje się w produkcji modeli historycznych, szczególnie tych z okresu II wojny światowej.

Główny trzon ich oferty stanowią modele pojazdów pancernych w skali 1:72. Jeśli chodzi o samoloty, to nie znajdziemy wśród nich modeli o dużych rozmiarach, bowiem firma w przypadku modeli samolotów pozostaje wierna skali 1:144. Nie jest to jednak jedyna kategoria modelarstwa, ponieważ firma zajmuje się również odlewaniem modeli dział samobieżnych, stacjonarnych oraz elementów dekoracyjnych do dioram.

Obecnie Attack Hobby Kits jest jednym z wiodących czeskich producentów modeli i eksportuje swoje produkty na rynki zagraniczne, w tym do USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na naszym rynku modele tego producenta są ciężko dostępne, ale da się je zdobyć.