AML logo

AML

Rok założenia: 1997
Kraj: Czechy

AML jest czeskim producentem modeli plastikowych, działającym na rynku modelarskim od lipca 1997 roku. Pierwszym wyprodukowanym przez firmę modelem był samolot He-46C w skali 1:72. Od początku swojej działalności AML pozostało wierne właśnie tej skali i nie znajdziemy modeli samolotów AML w skali innej niż 1:72.

Wszystkie modele stworzone przez firmę dotyczyły samolotów. Przeszukałem wiele stron i sklepów internetowych w poszukiwaniu chociaż jednego modelu innego niż samolot, ale niestety moje poszukiwania spełzły na niczym. Modele tworzone przez AML wydawane są zgodnie z polityką krótkoseryjną, która zakłada, że każda seria powstaje w ograniczonym nakładzie.

Oprócz tworzenia modeli samolotów AML zaczęło produkować rożne akcesoria modelarskie, wśród których przodują arkusze kalkomanii do modeli. Jeśli chodzi o produkcję kalkomanii, to producent przestał ograniczać się tylko do jednej skali i bez problemu w ofercie znajdziemy szablony kalkomanii do modeli w skali 1:72, 1:48 oraz 1:32.

Wraz z rozwojem modelarstwa do oferty trafiły również elementy fototrawione, a w najbliższym czasie producent planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowe modele samolotów, również w innej skali. W ciągu 26 lat obecności na rynku producent AML stał się jednym z wiodących producentów modeli w Czechach i coraz lepiej radzi sobie na rynku europejskim.