Amusing Hobby logo

Amusing Hobby

Rok założenia: 2011
Kraj: Japonia

Amusing Hobby jest japońskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2011 roku. Specjalizuje się w modelach czołgów, pojazdów pancernych oraz samolotów z okresu II wojny światowej. W swojej ofercie posiadają również modele bardziej współczesne, a także repliki modeli eksperymentalnych, które nigdy nie powstały.

Od początku swojej działalności Amusing Hobby skupia się na modelach w skali 1:35, jeżeli chodzi o pojazdy pancerne oraz 1:48 dla samolotów. Modele wytwarzane przez tego producenta cieszą się sporą popularnością wśród modelarzy ze względu na dbałość o szczegóły oraz wysoką jakość materiałów, z których wytwarzane są modele.

Zwykle w pudełku z modelem znajdziemy również elementy fototrawione, druty do bardziej realistycznego odtworzenia modelu oraz kilka zestawów kalkomanii, aby każdy mógł wybrać odpowiednie dla siebie oznaczenia. Oferta modeli Amusing Hobby zawiera wiele modeli, które nie są dostępne w ofertach konkurencyjnych producentów, co jest kolejnym elementem, który sprawia, że modele tego producenta wzbudzają zainteresowanie wśród modelarzy.

Czasami zdarza się, że firma wprowadza do swojej oferty zupełnie nowe modele, sugerując się sugestiami ze strony swoich klientów, dlatego też cały czas możemy liczyć na oryginalność ze strony producenta.