Aoshima logo

Aoshima

Rok założenia: 1924
Kraj: Japonia

Początku firmy Aoshima sięgają 1924 roku. Firma powstała w Japonii w mieście Shizuoka. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Aoshima Shōten i specjalizowała się w produkcji zabawek z metalu i drewna. Modele plastikowe trafiły do oferty producenta na samym początku lat 60. W 1961 roku wprowadzono na rynek pierwszy model samochodu w skali 1:32, co pozwoliło na zdobycie uznania wśród modelarzy i stania się jednym z najpopularniejszych producentów modeli plastikowych w swoim kraju.

W 1983 roku nazwa firmy została zmieniona na Aoshima Bunka Kyozai Co., Ltd. i rozpoczęła produkcję modeli figurek znanych z anime, co przyczyniło się do jeszcze większego rozwoju firmy na rynku japońskim. W 2003 roku Aoshima przejęła innego producenta modeli plastikowych, firmę Ebbro, dzięki czemu oferta modeli samochodów wzbogaciła się o modele w skali 1:43.

Obecnie Aoshima jest jednym z najpopularniejszych producentów modeli samochodów na świecie. Producent może pochwalić się posiadaniem w swoim portfolio setek modeli samochodów niemal w każdej dostępnej na rynku skali 1:20, 1:24, 1:32, 1:43 oraz 1:72.

Aoshima nie spoczęła na laurach i stale rozbudowuje swoją ofertę modeli plastikowych, wśród których oprócz modeli samochodów możemy znaleźć modele samolotów, modele czołgów i pojazdów wojskowych, modele ciężarówek, modele motocykli, modele śmigłowców oraz modele statków i okrętów wojennych. Dzięki wysokiej jakości i dbałości o każdy szczegół, modele firmy Aoshima są cenione przez modelarzy na całym świecie.

Jednocześnie tak dobre spasowanie każdego elementu sprawia, że każdy składany model może stanowić wyzwanie, nawet dla najbardziej doświadczonych modelarzy. Modele plastikowe to nie jedyne produkty tworzone przez firmę Aoshima. W swojej ofercie posiadają również akcesoria modelarskie ułatwiające składanie i sklejanie modeli.