Andy's Hobby Headquarters logo

Andy’s Hobby Headquarters

Rok założenia: 2015
Kraj: USA

Andy’s Hobby Headquarters (AHQ) to amerykański producent modeli założony przez Andy’ego Renshawa w 2015 roku w Phoenix w stanie Arizona. Jest to stosunkowo nowy producent modeli, ponieważ na samym początku działalności firma Andy’ego funkcjonowała po prostu, jako sklep z modelami oraz akcesoriami dla modelarzy. W ostatnim czasie Andy poszerzył działalność o produkcję modeli pod własną marką i tak oto światło dzienne ujrzały 2 modele czołgów w skali 1:16:

– Tiger I Early Production
– M4A3E8 Sherman „Easy Eight”

Do stworzenia tych dwóch modeli Andy wykorzystał swoje ponad 20-letnie doświadczenie przy sklejaniu modeli. Sam Andy Renshaw w środowisku modelarskim jest znanym i cenionym modelarzem i konstruktorem. Zanim założył swój własny sklep Andy’s Hobby Headquarters pracował jako konsultant techniczny i projektant modeli dla innych firm modelarskich.

Dwa wcześniej wspomniane modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Ze względu na swoją skalę są one przeznaczone dla bardziej doświadczonych modelarzy, ponieważ w tak dużych modelach każdy błąd będzie dużo bardziej widoczny niż w przypadku mniejszych skali.

Oprócz tych dwóch modeli czołgów, w ofercie Andy’s Hobby Headquarters możemy znaleźć również figurkę żołnierza oraz kilka akcesoriów modelarskich takich, jak np.: mata samogojąca, skalpel oraz kalkomanie. Możliwe, że w przyszłości ujrzymy jeszcze inne modele, które powstaną pod szyldem AHQ.