Ammo of MIG Jimenez logo

Ammo of MIG Jimenez

Rok założenia: 2010
Kraj: Hiszpania

Ammo of MIG Jimenez jest Hiszpańskim producentem chemii modelarskiej, a w zasadzie to właśnie chemia modelarska stanowi trzon ich działalności. Firma została założona w 2010 roku. Jej twórcą jest modelarz i artysta Mig Jimenez, który wcześniej współpracował przy powstaniu innej firmy tworzącej akcesoria dla modelarzy AK Interactive. Obecnie firma jest jedną z najbardziej doświadczonych, jeżeli chodzi o producentów akcesoriów do weatheringu.

Wszystkie tworzone akcesoria są produkowane w oparciu o lata doświadczeń Miga Jimeneza oraz innych doświadczonych pracowników firmy. Producent Ammo of MIG Jimenez może pochwalić się jedną z najbardziej wszechstronnych kolekcji produktów modelarskich, które stworzone zostały w celu ułatwienia pracy modelarzom. Zasadniczym pytaniem pozostaje jednak cena tych produktów, czy jest ona adekwatna do jakości, ale na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Bez względu na to, produkty Ammo of MIG Jimenez cieszą się uznaniem modelarzy na całym świecie.

Tworzenie chemii modelarskiej to nie jedyna gałąź produkcji tego producenta. Firma co jakiś czas wypuszcza na rynek modele plastikowe, które w zestawie (nie każdy wydany model tego producenta posiada w zestawie chemię) posiadają wszystkie niezbędne produkty, które będą mogły posłużyć do postarzenia modelu, już po jego złożeniu i pomalowaniu. Jednak produkcja modeli stanowi margines wydawniczy Ammo of MIG Jimenez.

Zdecydowanie bardziej firma woli skupiać się na produkcji podkładów, kolorów bazowych oraz chemii wykorzystywanej do weatheringu. W zasadzie w swojej ofercie posiadają wszystkie produkty, które pozwolą na bardziej realistyczne odwzorowanie zabrudzeń modeli. Dzięki temu, jako modelarze możemy się skupić na dokładnym malowaniu i sklejaniu modeli, a nie martwić się o dobór odpowiednich proporcji i szukaniu odpowiednich mieszanek do wykonania weatheringu.

Producent dba również o rozwój modelarzy i spod skrzydeł Ammo of Mig Jimenez wychodzą również poradniki w postaci wideo kursów oraz książek modelarskich. Sam Mig Jimenez często organizuje warsztaty, na których uczy różnych technik malowania i postarzania modeli. W trakcie takich szkoleń korzysta z produktów własnej marki, co jest idealnym połączeniem przekazywania wiedzy oraz autoreklamy.

Każdy kurs prowadzony przez Miga oraz jego współpracowników ogląda się z przyjemnością. Więc jeśli zastanawiacie się nad wyborem konkretnej chemii modelarskiej służącej do weatheringu, to bez wątpienia sięgniecie po produkty od Ammo of Mig Jimenez, będzie idealnym wyborem.