AK Interactive logo

AK Interactive

Rok założenia: 2009
Kraj: Hiszpania

AK Interactive to stosunkowo młody producent modeli, który początkowo zajmował się produkcją farb, chemii modelarskiej oraz akcesoriów modelarskich np.: w postaci elementów dekoracyjnych do dioram. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Hiszpanii, dokładnie w małym miasteczku Logroño (La Rioja). Została założona przez Fernando Vallejo.

Pomimo swojego krótkiego stażu na rynku AK Interactive szybko zyskało popularność i uznanie wśród modelarzy dzięki innowacyjnym produktom takim, jak AK Real Colors i AK Weathering Effects oraz ich wysokiej jakości. W początkowym okresie istnienia firmy jednym z jej współpracowników był Miguel Jimenez, który po odejściu założył swoją konkurencyjną firmę Ammo of MIG Jimenez.

Pierwszym produktem wypuszczonym przez AK Interactive była farba AK-47 Xtreme Metal, która została wprowadzona na rynek w 2010 roku. Od tego czasu firma sukcesywnie rozszerzała swoją ofertę, wzbogacając ją o nowe rodzaje farb oraz chemii służącej do weatheringu. Gdy firma z upływem czasu stała się jednym z czołowych producentów farb i akcesoriów modelarskich, poszerzyła swoją ofertę również o modele plastikowe. Nie ma ich dużo, ponieważ produkcji doczekało się raptem kilka modeli samolotów i kilka modeli pojazdów wojskowych. To tylko pokazuje, że AK Interactive woli skupiać się na udoskonalaniu swoich produktów poświęconych chemii modelarskiej.

W pierwszych latach swojej działalności firma sprzedawała swoje produkty tylko za pośrednictwem Internetu. Aktualnie firma dystrybuuje swoje produkty do ponad 50 krajów. Dopiero w 2017 roku powstał pierwszy stacjonarny sklep AK Interactive w Madrycie. Poza produkcją chemii modelarskiej, farb, i kilku modeli firma prężnie działa również na rynku wydawniczym.

Pod szyldem AK Interactive pojawia się sporo poradników w formie drukowanej oraz online, skierowanych do początkujących i doświadczonych modelarzy, którzy dzięki nim mogą poprawić swój warsztat. Gdyby jednak poradniki drukowane były dla Was niewystarczające, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w warsztatach modelarskich, które często organizowane są przez producenta, w celu zachęcenia ludzi do zainteresowania się modelarstwem.

Główną zasadą, jaką kieruje się firma AK Interactive jest: „Produkty dla modelarzy od modelarzy, aby wszyscy cieszyli się tym wspaniałym hobby”.